Általános > Off-topic

játékról kívülről

<< < (5/5)

hofical:
Mi lenne, ha amíg nem jön alvarez kidolgoznánk az ENSZ Alapokmányát, mert nem az első félreértés keveredik belőle ki...
Sztem lehetne hasonló az igazihoz, de az oldal igényeihez kellene azért kicsit alakítani...
na?:)

hofical:
Én értelemszerűen szívesen benne lennék.
Akit érdekel:
http://www.menszt.hu/tudnivalok_az_egyesult_nemzetek_szervezeterol/az_egyesult_nemzetek_alapokmanya/az_egyesult_nemzetek_alapokmanya
tudom, h nem kell szórul szóra, de nyilván érdemes volna valamennyire hasonlóra csinálni a miénket...

Flat:
ez jó ötlet... :)

hofical:
Nekem a következő volna az elképzelésem nagy vonalakban:
- Az ügyekről általában a Közgylés dönt, tagok kizárásáról és felvételéről kizárólag a Közgyűlés többségi szavazással, döntései ajánlás erejűek, kivételes esetekben konszenzussal ezt meg lehet változtatni
- Az ENSZ BT hatáskörébe vonhat bármilyen ügyet amiről úgy ítéli meg, hogy a nemzetközi békét és biztonságot fenyegeti, ez esetben a Közgyűlés nem tárgyalhat tovább az ügyről, a BT döntése kötelező erejű minden tagállamra nézve, a szankciókat azonban a Közgyűlés határozza meg.
A BT csak konszenzussal hozhat döntéseket és az ülései vagy nyilvánosak, vagy valamilyen formában tájékoztatást kap a felek álláspontjáról a Közgyűlés.
- A BT tagokat x időre választják, utána új szavazást lehet kiírni, egy BT tag bárhányszor újraválasztható, a tagok számának növekedésével a három tagot négyre, ötre stb. lehetne növelni.
- Szakosított intézménykre nincs szükség gondolom
- Ha a BT intervenciót rendel el, megad egy keretlétszámot, amelyet a tagállamok önkéntes alapon töltenek fel katonákkal, a keret növeléséről a BT hatásköre dönteni.


Valahogy így, ha eszembe jut mégvalami majd írom, meg írjon mindenki minél több ötletet és összeáll belőle valami (remélhetőleg jó:))

Flat:

--- Idézetet írta: hofical - december 16, 2010, 07:19:19 pm ---Nekem a következő volna az elképzelésem nagy vonalakban:
- Az ügyekről általában a Közgylés dönt, tagok kizárásáról és felvételéről kizárólag a Közgyűlés többségi szavazással, döntései ajánlás erejűek, kivételes esetekben konszenzussal ezt meg lehet változtatni
- Az ENSZ BT hatáskörébe vonhat bármilyen ügyet amiről úgy ítéli meg, hogy a nemzetközi békét és biztonságot fenyegeti, ez esetben a Közgyűlés nem tárgyalhat tovább az ügyről, a BT döntése kötelező erejű minden tagállamra nézve, a szankciókat azonban a Közgyűlés határozza meg.
A BT csak konszenzussal hozhat döntéseket és az ülései vagy nyilvánosak, vagy valamilyen formában tájékoztatást kap a felek álláspontjáról a Közgyűlés.
- A BT tagokat x időre választják, utána új szavazást lehet kiírni, egy BT tag bárhányszor újraválasztható, a tagok számának növekedésével a három tagot négyre, ötre stb. lehetne növelni.
- Szakosított intézménykre nincs szükség gondolom
- Ha a BT intervenciót rendel el, megad egy keretlétszámot, amelyet a tagállamok önkéntes alapon töltenek fel katonákkal, a keret növeléséről a BT hatásköre dönteni.


Valahogy így, ha eszembe jut mégvalami majd írom, meg írjon mindenki minél több ötletet és összeáll belőle valami (remélhetőleg jó:))

--- Idézet vége ---

- Azokról az ügyekről, melyek nem veszélyeztetik a világbékét általában a Közgyűlés dönt, tagok kizárásáról és felvételéről kizárólag a Közgyűlés többségi szavazással, döntései ajánlás erejűek, kivételes esetekben konszenzussal ezt meg lehet változtatni. A Közgyűlés által meghozott döntéseket a BT és az ENSZ főtitkár úr hitelesíti.

- Az ENSZ BT hatáskörébe vonhat bármilyen ügyet amiről úgy ítéli meg, hogy a nemzetközi békét és biztonságot fenyegeti, ez esetben a Közgyűlés nem tárgyalhat tovább az ügyről, a BT döntése kötelező erejű minden tagállamra nézve, az ENSZ BT által hozott szankciókat azonban a Közgyűlés felülbírálhatja. Ha a Közgyűlés nem fogadja el az ENSZ BT által megfogalmazott szankciót, akkor egy három tagból álló bizottságot kell létrehozni, akik megvitatják, hogy mi lenne az ideális szankció és azt beterjesztik az ENSZ BT vezetőihez. A három tagú bizottságnak semlegesnek kell lennie az ügyben, vagyis nem állhat az érintett országgal diplomáciai kapcsolatban. A tagokat az ENSZ főtitkár jelöli ki.


- A BT tagokat 1 évre (6 kör) választják, utána új szavazást lehet kiírni, egy BT tag akárhányszor újraválasztható, azonban egyetlenegy ország sem lehet háromszor egymás után a BT tagja.

- Ha a BT intervenciót rendel el, megad egy keretlétszámot, amelyet a tagállamok önkéntes alapon töltenek fel katonákkal, a keret növeléséről a BT hatásköre dönteni.

Nos, kicsit módosítottam benne. Szerintem így lenne jó.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése