Egy új világ kezdete...

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Hírek:

Szerző Téma: Bejelentések  (Megtekintve 1161 alkalommal)

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Bejelentések
« Dátum: július 21, 2010, 02:50:24 pm »

A játék a mai napon kezdetét veszi, mindenki megkapta saját országának költségvetését. Az első kör augusztus 5-ig tart, addig remélhetőleg mindenki belerázódik a játékba és még új játékosokkal is gyarapszunk. A költségvetést legkésőbb augusztus 5. este 10-ig kell leadni, a szabályzat szerint. Megkérnék mindenki, hogy a szabályzatot és egyéb leírásokat tanulmányozza át, amennyiben kérdés van, nyugodtan küldjetek üzenetet, vagy írjatok a kérdések topikba. Még pár nagyobb országot nem kértek ki, ami így kicsit problémát jelent, de ezeket az országokat és az összes többi még kikéretlen (NJK) országot én irányítom, tehát ha valaki ilyen nemzettel akar kapcsolatot létesíteni így nem jelent problémát. Kimondottan egy konkrét országgal én nem fogok foglalkozni, mivel nekem az nagy előnyt jelent, hogy ismerem az összes ország tevékenységét, természetesen ezzel én nem élnék vissza, de azt úgy gondolom így korrekt, hogy én csak a játék irányításával foglalkozok :)
Mindenkinek jó játékot kívánok! :)
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #1 Dátum: július 21, 2010, 06:05:52 pm »

Büdzsét mindenki csak akkor adja le, ha már nem változtat rajta!
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #2 Dátum: augusztus 05, 2010, 06:29:07 pm »

Pénteken és szombaton nem leszek gépközelben, szombat estig lehet leadni leegkésőbb a büdzséket. Aki vasárnap módosít rajta azt már nem tudom figyelembe venni. Vasárnap és hétfőn a 2. kört készítem elő így nem nagyon tudok majd válaszolni a fórumon és a privát részlegekben, ekkor frissítem a büdzséket, remélhetőleg kedden már készen leszek velük. A játék természetesen közbe se álljon meg, a diplomácia ugyanúgy mehet tovább, most elég aktívak vagyunk, maradjon is így. :D

Alvarez
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #3 Dátum: augusztus 23, 2010, 04:51:40 pm »

A büdzséket ma este illetve legkésőbb holnap délelőtt mindenki adja le, aki már leadta ne nagyon változtasson rajta, szerdán este remélhetőleg már mindenki megkapja a 3. körös büdzdét :D az új játékosoknak is körülbelül ekkor lesz kész a büdzséje, addig is mehet a diplomácia :)

Alvarez
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #4 Dátum: augusztus 26, 2010, 05:29:20 pm »

Üdv mindenkinek!

A mai nap új adminunk lett celldweller személyében. Már elég sokan vagyunk így egyedül nehéz vinni a játékot, így remélhetőleg zökkenőmentesebben mehet majd a játék. Az irányított országokat fel lettek osztva kettőnk között, így nem kell egyszerre 15 országra felügyelnem, hanem csak 7-re, így remélhetőleg jut majd mindenre időm. A celldweller által irányított országok a következől:
-Franciaország
-Egyesült Arab Emírségek
-Svájc
-Szlovákia
-Kanada
-Argentína
-Kazahsztán

A maradék országot pedig én viszem tovább.
Természetesen a celldweller által vezetett országokra is ránézek, de az ügyeiket nem én fogom vinni.
Mindenkinek jó játékot, az újdonsült adminunknak pedig jó munkát! :)
Természetesen ha valami probléma van, nyugodtan fordulhat hozzám bármelyik ország :)

Alvarez
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #5 Dátum: szeptember 08, 2010, 06:06:06 pm »

Üdv mindenkinek!

Készülőben van a játék haderő része, a mai napon kezdtem meg, egész jól haladok. Arra szeretnék mindenkit megkérni, hogy amíg nincsen kész a játék haderő része, addig ne képezzen ki senki egységeket (kivéve speciális egységeket, azokat lehet :) ). Erre azért van szükség, mivel most rendszerezem a haderőiteket, és ha változtatjátok, csak még több munkám lesz és mégkésőbb végzek a haderő rész elkészítésével. Hamarosan elkészül egy szabályzat is, ami teljes körü leírást ad majd a játék ezen részéről. Ígérgetni nem fogok, hogy mikorra lesz kész a haderő rész, mivel elég sok dolog gyűlt össze mostanában és pihenni is kell :)
Megértéseteket köszönöm, további jó játékot mindenkinek! :)

Alvarez
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #6 Dátum: szeptember 09, 2010, 06:08:14 pm »

A büdzséket legkésőbb szombat délelőttig küldjétek el. Aki már leadta a büdzsét, már nem tud rajta módosítani. Körváltás valószínűleg hétfőn vagy kedden lesz, akkor lesznek kiosztva a frissített büdzsék. Mindenkinek további jó játékot! :)

Alvarez
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #7 Dátum: szeptember 13, 2010, 06:21:48 pm »

A mai napon elkezdődött a 4. kör, mindenkinek frissítve lett a büdzséje. Ugyanonnan lehet letölteni, mint ahonnan eddig is letöltöttétek. Újra nem linkeltem be :) Összesítő nem tudom, hogy mikor lesz, de majd igyekszem megcsinálni. Hamarosan frissítem a világpiacot is, addig csak egymással tudtok kereskedni :)
Mindenkinek jó játékot! :D

Alvarez
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #8 Dátum: szeptember 21, 2010, 08:17:41 am »

Valószínűleg hamarosan egy már makróval működő büdzsét fogunk használni a játékban Levedinek köszönhetően, aki ezt az újfajta büdzsét megalkotta. Köszönet neki itt is :) Ezzel a büdzsével az elszámolás esélye minimális, mivel a program számol, nekem csak le kell ellenőriznem, így elkerülhetőek lesznek az elszámolásból adódó kellemetlenségek :)
Az új makróval felszerelt büdzsével együtt a nyersanyagkitermelés is át lesz alakítva. A termelésnél figyelembe lesz véve az ország mérete is, szóval például egy kisebb méretű ország amely élelemprofillal rendelkezik, az mondjuk 60%-al kevesebb élelmet gyárt mint egy nála 3x nagyobb területű ország. Természetesen a termelést még mindig növeli az ipar szintje és a farmok száma. Ezzel a lépéssel azt kívánom megakadályozni, hogy a piac ne telítődjön meg egy bizonyos nyersanyaggal, ezáltal az országok tudnak kereskedni az előállított termékeikkel és nem csak halmozódik. Természetesen egy kisebb ország kevesebbet is fogyaszt, ezáltal a fogyasztása is korrigálva lesz.
Ezek a változások körülbelül a 6. körre készülnek el, ha minden jól megy :)
Ma pedig mindenki írja le PM-be, hogy milyen tartozásom van, és ma megcsinálom, fent leszek kb fél 9-től, hajnali 1-ig :)

Alvarez
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #9 Dátum: október 07, 2010, 10:17:28 am »

Úgy néz ki, hogy körülbelül 2 hét múlva ismét beindulhat a játék, addigis remélem még maradnak játékosok... :) Valószínűleg addigra bevezetésre kerül a Levedi által készített makrós büdzsé is, ami megkönnyítheti majd a dolgotokat, meg az enyémet is. Offline dolgozom a büdzséken, illetve készítem a mindent átfogó és bemutató szabályrendszert és ismertetőt. Az országválasztás rendszere is meg lesz újítva, erre azért van szükség, hogy ne fordulhasson olyan elő, mint most, hogy teli vagyunk olajtermelő országokkal... :D természetesen minden mostani játékos megtarthatja az országait, az új szabály csak a leendő játékosokra vonatkozik. :)

Alvarez
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #10 Dátum: október 07, 2010, 10:27:49 am »

Szeretném a játékosokat megkérdezni, hogy érez-e valaki késztetést az adminkodásra? :) Ezt úgy oldanánk meg, hogy körlbelül még 2 játékvezető kellene, akik irányítják, egyengetik a játékot. Közöttük felosztanánk a világot. Amennyiben valakit érdekel a játékvezetői poszt, írjon nekem üzenetet és én el is mondom a részletes teendőket, tudnivalókat, valószínűleg holnap is fel tudok reggel jönni.

Alvarez

Naplózva

Winston

  • AdMiN
  • Párttag
  • *****
  • Karma: +3/-2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 180
  • NOTE Admin
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #11 Dátum: október 22, 2010, 04:16:07 pm »

Akkor hivatalosan is Adminként vagyok jelen. Winston vagyok már több játékból ismerhettek engem. Itt Svájcot és Norvégiát vezényeltem, most megpróbálok Alvarez nyomába szegődni. Remélem egy jó kis csapat leszünk!  :)

Winston
Naplózva

Winston

  • AdMiN
  • Párttag
  • *****
  • Karma: +3/-2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 180
  • NOTE Admin
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #12 Dátum: október 24, 2010, 06:25:04 pm »

Kedves Játékosok!

Hétfőn akkor teljes gőzzel elindulunk. Már minden készen van. És felkészültünk Alvarez-el hogy álljuk a kérdéseiteket is. :)
Büdzséket sok ország már most megkapta úgyhogy már most elkezdhettek tervezgetni. Aki még nem kapta meg az se aggódjon, hamarosan megkapja.

Winston
« Utoljára szerkesztve: október 24, 2010, 06:26:37 pm írta Winston »
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #13 Dátum: október 24, 2010, 06:44:40 pm »

Üdv mindenkinek!

A büdzsékben találtam egy hibát, amit most tesztelésnél vettem észre, szóval még ezt ki kell javítani. A javítást már elkezdtem, holnap estére már mindenki rendelkezni fog büdzsével. Holnapra megnyílnak a privát fórumrészek, illetve a játéktér rész és elkezdődhet a játék mint ahogy Winston kollega is mondta :)

Alvarez
Naplózva

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:Bejelentések
« Válasz #14 Dátum: október 25, 2010, 06:18:15 pm »

Üdv mindenkinek!

A mai naptól kezdve a játék elindult, az első kör elkezdődött. Mindenki megkapta elvileg a fórumát, illetve büdzséjét. Van két ország aminek kiosztása még várat magára Ausztria és Izrael, a pályázatotkat én jónak találtam, részemről elfogadva, de még Winston véleményét megvárom, de ez is hamarosan meglesz, remélem :)
A holnapi nap remélhetőleg lesz világhír, illetve megnyílik a világpiac is :)
Bármi kérdés van nyugodtan írjatok nekem vagy Winston-nak :)

Alvarez
Naplózva