Egy új világ kezdete...

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Hírek:

Szerző Téma: játékról kívülről  (Megtekintve 729 alkalommal)

Flat

  • Nagy-Britannia
  • Párttag
  • *
  • Karma: +10/-26
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 249
    • Profil megtekintése
    • Imperializmus
Re:játékról kívülről
« Válasz #15 Dátum: november 25, 2010, 07:51:21 pm »

Na akkor én is hozzászólok, evlégre miattam van ez így :D szóval ugye ezt az Iraki dolgot még akkor hoztam fel, mikor még nem volt igényelve az USA, úgy voltam vele, hogy úgyse kéri ki senki a közeljövőben, aztán így amíg NJK ország az USA, addig lerendeezem az ügyet, aztán másnap Francisz bejelentkezett az USA-ért, ekkor már ugye Irak felszólalt az ENSZ-ben általam, hogy kártérítést követelnek, stb... :D valószínűleg, mivel én vagyok Irakkal, mint NJK országgal, és már ugye a kártérítési igényt jeleztem, kicsit furcsa lenne, ha most ezt visszavonnám, szóval kártérítés követelés marad, de mivel Irakban nem egyetlen ország tevékenykedett( USA, Nagy-Britannia, Törökország) stb..., ez a kártérítési igény szétoszlik :)
Észak-Korea ügyéről csak annyit, hogy a tömegpusztító fegyverekről felesleges vitázni, mivel azt ebben a játékban egy "kis" időbe kerül kifejleszteni. :) Viszont azt hogy mekkora elnyomásban élnek az emberek, milyen helyzetben vannak, azt ki lehet vizsgálni, de atombombákat és egyéb tömegpusztító fegyvereket szerintem hanyagoljuk :D

Akkor USA nem atombombázta le Hirodombost?

de de...de fogjuk fel úgy, hogy azóta már nincs atomja és onnan indul a játék
Naplózva
Észak-Írország és Brit Egyesült Királyság

gertam

  • Ausztria
  • Képviselő
  • *
  • Karma: +17/-33
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 326
  • elnök
    • Profil megtekintése
Re:játékról kívülről
« Válasz #16 Dátum: november 25, 2010, 07:53:38 pm »

Akkor Japán ha jön kér kártérítást?

Na akkor én is hozzászólok, evlégre miattam van ez így :D szóval ugye ezt az Iraki dolgot még akkor hoztam fel, mikor még nem volt igényelve az USA, úgy voltam vele, hogy úgyse kéri ki senki a közeljövőben, aztán így amíg NJK ország az USA, addig lerendeezem az ügyet, aztán másnap Francisz bejelentkezett az USA-ért, ekkor már ugye Irak felszólalt az ENSZ-ben általam, hogy kártérítést követelnek, stb... :D valószínűleg, mivel én vagyok Irakkal, mint NJK országgal, és már ugye a kártérítési igényt jeleztem, kicsit furcsa lenne, ha most ezt visszavonnám, szóval kártérítés követelés marad, de mivel Irakban nem egyetlen ország tevékenykedett( USA, Nagy-Britannia, Törökország) stb..., ez a kártérítési igény szétoszlik :)
Észak-Korea ügyéről csak annyit, hogy a tömegpusztító fegyverekről felesleges vitázni, mivel azt ebben a játékban egy "kis" időbe kerül kifejleszteni. :) Viszont azt hogy mekkora elnyomásban élnek az emberek, milyen helyzetben vannak, azt ki lehet vizsgálni, de atombombákat és egyéb tömegpusztító fegyvereket szerintem hanyagoljuk :D

Akkor USA nem atombombázta le Hirodombost?

de de...de fogjuk fel úgy, hogy azóta már nincs atomja és onnan indul a játék
Naplózva
Alii bellum gerent tu felix Ausztria nube!

Flat

  • Nagy-Britannia
  • Párttag
  • *
  • Karma: +10/-26
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 249
    • Profil megtekintése
    • Imperializmus
Re:játékról kívülről
« Válasz #17 Dátum: november 25, 2010, 07:55:56 pm »

szerintem korlátozni kellene az időpontot... pl. 1945 utáni események számítanak, vagy pl. az 1990-es évet utáni események
Naplózva
Észak-Írország és Brit Egyesült Királyság

Alvarez

  • Administrator
  • Uralkodó
  • **********
  • Karma: +83/-4
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1025
    • Profil megtekintése
Re:játékról kívülről
« Válasz #18 Dátum: november 25, 2010, 07:56:19 pm »

Így van ahogy Flat mondja, megtörtént, de vegyük úgy hogy már nincs atomja, az összes ország leszerelte tölteteit, jelenleg senki se fenyeget atombombával... Amúgy Japán jöhetne, ha tartana igényt rá, de ők anélkül is elvannak... :)
Naplózva

hacka

  • Finnország
  • Polgár
  • *
  • Karma: +17/-1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 80
  • Finn köztársasági elnök
    • Profil megtekintése
Re:játékról kívülről
« Válasz #19 Dátum: november 25, 2010, 08:36:28 pm »

Én azért fenyegetnék atommal, de csak úgy hülyeségből. :D
Egyébként nem kéne ennyi hendikeppel indítania a "nehéz országoknak".
Naplózva
Martti Ahtisaari: a Finn Köztársaság elnöke

hofical

  • Jordánia
  • Polgár
  • *
  • Karma: +25/-23
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 141
    • Profil megtekintése
Re:játékról kívülről
« Válasz #20 Dátum: december 16, 2010, 08:19:30 am »

Mi lenne, ha amíg nem jön alvarez kidolgoznánk az ENSZ Alapokmányát, mert nem az első félreértés keveredik belőle ki...
Sztem lehetne hasonló az igazihoz, de az oldal igényeihez kellene azért kicsit alakítani...
na?:)
Naplózva
From Jordan with love

hofical

  • Jordánia
  • Polgár
  • *
  • Karma: +25/-23
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 141
    • Profil megtekintése
Re:játékról kívülről
« Válasz #21 Dátum: december 16, 2010, 05:11:44 pm »

Én értelemszerűen szívesen benne lennék.
Akit érdekel:
http://www.menszt.hu/tudnivalok_az_egyesult_nemzetek_szervezeterol/az_egyesult_nemzetek_alapokmanya/az_egyesult_nemzetek_alapokmanya
tudom, h nem kell szórul szóra, de nyilván érdemes volna valamennyire hasonlóra csinálni a miénket...
Naplózva
From Jordan with love

Flat

  • Nagy-Britannia
  • Párttag
  • *
  • Karma: +10/-26
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 249
    • Profil megtekintése
    • Imperializmus
Re:játékról kívülről
« Válasz #22 Dátum: december 16, 2010, 05:22:01 pm »

ez jó ötlet... :)
Naplózva
Észak-Írország és Brit Egyesült Királyság

hofical

  • Jordánia
  • Polgár
  • *
  • Karma: +25/-23
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 141
    • Profil megtekintése
Re:játékról kívülről
« Válasz #23 Dátum: december 16, 2010, 07:19:19 pm »

Nekem a következő volna az elképzelésem nagy vonalakban:
- Az ügyekről általában a Közgylés dönt, tagok kizárásáról és felvételéről kizárólag a Közgyűlés többségi szavazással, döntései ajánlás erejűek, kivételes esetekben konszenzussal ezt meg lehet változtatni
- Az ENSZ BT hatáskörébe vonhat bármilyen ügyet amiről úgy ítéli meg, hogy a nemzetközi békét és biztonságot fenyegeti, ez esetben a Közgyűlés nem tárgyalhat tovább az ügyről, a BT döntése kötelező erejű minden tagállamra nézve, a szankciókat azonban a Közgyűlés határozza meg.
A BT csak konszenzussal hozhat döntéseket és az ülései vagy nyilvánosak, vagy valamilyen formában tájékoztatást kap a felek álláspontjáról a Közgyűlés.
- A BT tagokat x időre választják, utána új szavazást lehet kiírni, egy BT tag bárhányszor újraválasztható, a tagok számának növekedésével a három tagot négyre, ötre stb. lehetne növelni.
- Szakosított intézménykre nincs szükség gondolom
- Ha a BT intervenciót rendel el, megad egy keretlétszámot, amelyet a tagállamok önkéntes alapon töltenek fel katonákkal, a keret növeléséről a BT hatásköre dönteni.


Valahogy így, ha eszembe jut mégvalami majd írom, meg írjon mindenki minél több ötletet és összeáll belőle valami (remélhetőleg jó:))
Naplózva
From Jordan with love

Flat

  • Nagy-Britannia
  • Párttag
  • *
  • Karma: +10/-26
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 249
    • Profil megtekintése
    • Imperializmus
Re:játékról kívülről
« Válasz #24 Dátum: december 17, 2010, 04:53:16 pm »

Nekem a következő volna az elképzelésem nagy vonalakban:
- Az ügyekről általában a Közgylés dönt, tagok kizárásáról és felvételéről kizárólag a Közgyűlés többségi szavazással, döntései ajánlás erejűek, kivételes esetekben konszenzussal ezt meg lehet változtatni
- Az ENSZ BT hatáskörébe vonhat bármilyen ügyet amiről úgy ítéli meg, hogy a nemzetközi békét és biztonságot fenyegeti, ez esetben a Közgyűlés nem tárgyalhat tovább az ügyről, a BT döntése kötelező erejű minden tagállamra nézve, a szankciókat azonban a Közgyűlés határozza meg.
A BT csak konszenzussal hozhat döntéseket és az ülései vagy nyilvánosak, vagy valamilyen formában tájékoztatást kap a felek álláspontjáról a Közgyűlés.
- A BT tagokat x időre választják, utána új szavazást lehet kiírni, egy BT tag bárhányszor újraválasztható, a tagok számának növekedésével a három tagot négyre, ötre stb. lehetne növelni.
- Szakosított intézménykre nincs szükség gondolom
- Ha a BT intervenciót rendel el, megad egy keretlétszámot, amelyet a tagállamok önkéntes alapon töltenek fel katonákkal, a keret növeléséről a BT hatásköre dönteni.


Valahogy így, ha eszembe jut mégvalami majd írom, meg írjon mindenki minél több ötletet és összeáll belőle valami (remélhetőleg jó:))

- Azokról az ügyekről, melyek nem veszélyeztetik a világbékét általában a Közgyűlés dönt, tagok kizárásáról és felvételéről kizárólag a Közgyűlés többségi szavazással, döntései ajánlás erejűek, kivételes esetekben konszenzussal ezt meg lehet változtatni. A Közgyűlés által meghozott döntéseket a BT és az ENSZ főtitkár úr hitelesíti.


- Az ENSZ BT hatáskörébe vonhat bármilyen ügyet amiről úgy ítéli meg, hogy a nemzetközi békét és biztonságot fenyegeti, ez esetben a Közgyűlés nem tárgyalhat tovább az ügyről, a BT döntése kötelező erejű minden tagállamra nézve, az ENSZ BT által hozott szankciókat azonban a Közgyűlés felülbírálhatja. Ha a Közgyűlés nem fogadja el az ENSZ BT által megfogalmazott szankciót, akkor egy három tagból álló bizottságot kell létrehozni, akik megvitatják, hogy mi lenne az ideális szankció és azt beterjesztik az ENSZ BT vezetőihez. A három tagú bizottságnak semlegesnek kell lennie az ügyben, vagyis nem állhat az érintett országgal diplomáciai kapcsolatban. A tagokat az ENSZ főtitkár jelöli ki.


- A BT tagokat 1 évre (6 kör) választják, utána új szavazást lehet kiírni, egy BT tag akárhányszor újraválasztható, azonban egyetlenegy ország sem lehet háromszor egymás után a BT tagja.

- Ha a BT intervenciót rendel el, megad egy keretlétszámot, amelyet a tagállamok önkéntes alapon töltenek fel katonákkal, a keret növeléséről a BT hatásköre dönteni.

Nos, kicsit módosítottam benne. Szerintem így lenne jó.
Naplózva
Észak-Írország és Brit Egyesült Királyság